Wypróbuj Microsoft 365 za darmo!

Wypróbuj z nami Microsoft 365 za darmo!

SKORZYSTAJ Z DARMOWEGO TRIALA

5 powodów, dla których warto przejść na
Microsoft 365

Rozwój biznesu, to rozwój technologiczny. Mówiąc o rozwoju technologicznym, mamy na myśli nie tylko najnowocześniejszy sprzęt i infrastrukturę IT. Kluczowym jest zmiana podejścia, sposobu myślenia o dzisiejszym zastosowaniu technologii w biznesie. Prawdziwym technologicznym game changer’em dla firm są rozwiązania chmurowe. Dlaczego warto pójść o krok dalej i przejść na Microsoft 365?

1. Dział IT może skupić się na rozwoju firmy, a nie na dobieraniu rozwiązań

Komfortowa współpraca i zarządzanie firmą, to dostęp do jej danych i praca na plikach z każdego miejsca, o każdej porze. Microsoft 365 udostępnia szereg wielofunkcyjnych narzędzi do wygodnej, zespołowej pracy zarówno online, jak i offline w ramach jednego pakietu. Zespół może w łatwy sposób:

  • pracować nad wspólnym plikiem
  • śledzić zmiany dokonywane przez innych,
  • rozmawiać na czacie,
  • nawiązywać bezpłatne rozmowy video.

Wdrożenie modelu pracy w chmurze dzięki narzędziom Microsoft 365 to wzrost efektywności i uwolnienie zasobów działu IT, który może skoncentrować się na tworzeniu wartości dodanej, a nie poszukiwaniu rozwiązań w postaci osobnych programów dla rozmaitych potrzeb firmy. Dużo wygodniej (i taniej!) jest przecież korzystać z jednego, skondesowanego narzędzia, niż z kilku pojedynczych.

Według raportu State of the Cloud, około 80% firm, które przeszły na tego typu rozwiązania chmurowe zauważyło poprawę w funkcjonowaniu biznesu. Wśród zalet wymieniają przede wszystkim wygodę, lepszą organizację pracy i przepływ firmowych informacji, a także – oszczędność kosztów.

Sprawdź, czy Microsoft 365 jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami, by otrzymać bezpłatną, próbną wersję Microsoft 365 dostosowaną do Twoich potrzeb. Jesteśmy tu, by Ci pomóc.

2. Microsoft 365 to oszczędność kosztów

Podczas szukania sposobów na zredukowanie kosztów, może okazać się, że patrzymy w złą stronę. Zdarza się, że pomijamy te trochę mniej oczywiste, a jednocześnie znaczące – na przykład związane z przemieszczaniem się członków zespołu między różnymi lokalizacjami.

Międzynarodowe firmy z siedzibami w różnych krajach niejednokrotnie muszą zmagać się z niespójnościami na poziomie systemów IT. Te zaś generują koszty związane z zatrudnianiem zewnętrznych specjalistów, czy konsultantów biznesowych.

Firmy z wdrożonym Microsoft 365 przyznają, że łatwiej jest im się komunikować i dzielić wiedzą, a dzięki redukcji kosztów związanych z podróżami służbowymi zaoszczędziły zarówno pieniądze, jak i czas pracy.

IDC podaje, że firmy korzystające z rozwiązań chmurowych do 2025 roku planują przenieść do chmury aż 60% swoich zasobów.


3. Praca zdalna = skuteczniejsza współpraca zespołowa

Brzmi nieprawdopodobnie? Wystarczy, że każdy z nas policzy ile czasu dziennie poświęca na bezproduktywne i zwyczajnie męczące dojazdy do biura. Według badań, wdrożenie Microsoft Teams bezpośrednio przekłada się na jakość wewnętrznej komunikacji zespołowej, a co za tym idzie, na komfort i tempo realizowania codziennych zadań. Dodając do tego pracę na plikach w czasie rzeczywistym, lista powodów dla których mielibyśmy codziennie dojeżdżać do biura kurczy się. Wdrożenie Microsoft Teams to sposób na zbudowanie cyfrowego i nowoczesnego miejsca pracy, z jego nową, cyfrową kulturą, wpływającą zarówno na zaangażowanie, jak i wydajność całego zespołu.


4. Spokój, bezpieczeństwo, niezawodność

Microsoft 365 to spokój i pewność, że korzysta się z zawsze aktualnego, bezpiecznego i niezawodnego systemu. Poufne dane biznesowe umieszczone są w zabezpieczonych centrach danych Microsoft. Nie ma więc powodów do obaw, czego potwierdzeniem jest fakt, że pliki księgowe na serwerach Microsoftu przechowuje nawet polskie Ministerstwo Finansów.

Zarówno w tym, jak i wielu innych przypadkach, za rozwiązaniami chmurowymi przemawiają kwestie elastyczności i kosztów związanych z infrastrukturą i zasobami ludzkimi.

Nie dajmy się zwieść pozornym okazjom! Aby naprawdę zaoszczędzić, bierzmy pod uwagę całość wydatków na technologię. Koniec końców może się okazać, że pieniądze, które pozornie udało nam się zaoszczędzić na zakupie tańszego lub darmowego oprogramowania i tak wydamy – niejednokrotnie z nawiązką – na wdrożenie, przeszkolenie, czy pomoc techniczną dla kilku różnych programów lub darmowego oprogramowania.

Postawmy więc na bezcenny spokój ducha związany z posiadaniem bezpiecznego i sprawdzonego systemu, jakim jest Microsoft 365.


5. Wsparcie certyfikowanych specjalistów

Przechodząc na Microsoft 365 ze zgoda.net zyskujesz wsparcie, opiekę i pomoc certyfikowanych specjalistów na każdym etapie wdrożenia, a także po jego zakończeniu. Nie martw się, jeśli nie masz doświadczenia z rozwiązaniami chmurowymi – wszystkiego Cię nauczymy.

Przejście na nowy system zawsze wiąże się z ciężką pracą i poświęconym czasem, ale w tym wypadku cel zdecydowanie uświęca środki.

Sprawdź, czy Microsoft 365 jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami, by otrzymać bezpłatną, próbną wersję Microsoft 365 dostosowaną do Twoich potrzeb. Jesteśmy tu, by Ci pomóc.